Ben Affleck prozradil proč odmítl natočit dalšího Batmana

Herec Ben Affleck v rozhovoru pro The New York Times prozradil, proč odmítl natočit další film v roli Batmana. Nejen jako herec, ale i jako režisér.

Když herec Ben Affleck nastoupil do role Batmana, dalo se očekávat, že jeho tažení kiny v roli netopýřího muže bude delší než se skutečně stalo. Ovšem po filmech Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti, Sebevražedný oddíl a Liga spravedlnosti přišel Affleckův konec! Konec to byl nejen v roli Temného rytíře, ale i na postu režiséra chystané sólovky The Batman. Role se nakonec ujal herec Robert Pattinson, který s režisérem Mattem Reevesem již nový batmanovský příběh natáčejí.

Hlavním důvodem, proč Affleck odstoupil od komiksové role, byly jeho problém s alkoholem a stresující práce vzniklá s filmem Liga spravedlnosti.

„Ukázal jsem někomu scénář Batmana. On mi řekl: „Myslím si, že scénář je dobrý. Také si ale myslím, že se upiješ k smrti, pokud projdeš znovu tím, čím jsi dosud prošel.“

Ben Affleck hovořil s The New York Times o jeho alkoholismu, o rozvodu s Jennifer Garner a o dalších tématech týkajících se jeho osobního a profesního života.

„Pil jsem poměrně dlouho. Stalo se ale, že jsem začal pít víc a víc, když se začalo moje manželství rozpadat. To bylo kolem roku 2015, 2016. A moje pití samozřejmě způsobilo další manželské problémy.“

Affleckovo manželství s Jennifer Garnerovou, se kterou má tři děti, skončilo v roce 2018.

Jak to všechno bylo?

Ben Affleck byl obsazen do role Batmana v srpnu 2013, pouhé tři měsíce po premiéře Muže z oceli a deset let po jeho první superhrdinské roli Daredevila. V říjnu 2014 filmového studio Warner Bros oznámilo, že se chystá samostatný film s Batmanem a v následujícím roce herec začal spolupracovat se spisovatelem Geoffem Johnsem na scénáři The Batman. Začátkem roku 2017 však Ben Affleck odstoupil z režie, které se ujal Matt Reeves. A jakmile bylo oznámeno, že Reeves píše svůj vlastní scénář, Affleck ukončil spolupráci s netopýřím mužem oficiálně v lednu 2019.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..