Batman, Superman, Justice League a další filmy od DC Comics

V DC Comics chtějí dohnat jistojistě konkurenční Marvel. Jak jinak si vysvětlit počet filmů, které se pomalu blíží do kin.

Aktualizováno:

Aktuálnější přehled chystaných DC filmů najdete v článku z března 2019.

Podívejte se na přehled všech filmů ze stáje DC Comics, které se chystají do kin.

suicide-squad-logoSebevražedný oddíl

Premiéra: 4. srpna 2016

Oficiální synopse: Nejobávanější záporáci z DC universa pomáhají vládě jako Jednotka sebevrahů (či Task Force X) řešit nejrůznější nesplnitelné úkoly výměnou za snížení trestu.

Scénář a režie je dílem Davida Ayera a obsazení zahrnuje hvězdná jména, např. Willa Smithe, Jareda Leto nebo Margot Robbie.

 

wonder-woman-logoWonder Woman

Premiéra: 22. června 2017

Film o Wonder Woman, kterou ztvární herečka Gal Gadot, je příběhem o zrodu titulní hrdinky. Postava je inspirovaná řeckou mytologií, pochází z fiktivního skrytého ostrova Themyscira, na kterém žijí Amazonky. Ty byly zrozeny k ochraně světa. Možná ani není divu, že děj filmu se odehrává za první světové války.

Kromě Gal Gadot se ve filmu objeví i Chris Pine nebo David Thewlis. Film režíruje Patty Jenkins, ta režírovala např. film Zrůda.

wonder-woman-gal-gadot

justice-league-part-oneThe Justice League Part One

Premiéra: 16. listopadu 2017

První část Justice League nebo-li Liga spravedlivých přijde do kin už na podzim za rok, natáčení je dávno v běhu. V první části filmu se dohromady spojí hned několik superhrdinů ze stáje DC Comics, mj. Batman, Superman, Wonder Woman, Aquaman nebo Cyborg. Režírovat bude Zack Snyder, který se DC upsal již filmy Muž z oceli a BvS: Úsvit spravedlnosti.

batman-v-superman-dawn-of-justice-ben-affleckUntitled Batman Reboot

Premiéra: 2018

V hlavní roli a režie samotný Ben Affleck. Další příběh temného superhrdiny, populárního Batmana, bude mít na starosti samotný hlavní herec Ben Affleck. Affleck už několikrát dokázal (Gone, Baby, Gone; Argo), že je velmi schopný režisér. Affleck by se měl podílet i na scénáři, společně s Geoffem Johnsem (seriály Smallville, Flash). Jak se popere s velkolepým filmem s bez počtem triků uvidíme zřejmě už po první Justice League. Film by se měl jmenovat zcela jednoduše – The Batman.

flash-filmFlash

Premiéra: 15. března 2018

Malému Barry Allenovi zabili v dětství matku. Při pátrání po vrahovi ho zasáhne blesk, který mu dá nadlidské síly. Je tak rychlý, že předběhne kulku, dokáže běhat po stěnách nebo po vodě, ale zvládá i cestovat mezi realitami a časoprostor mu leží u nohou.

V titulní roli se objeví Ezra Miller, který si zahrál už v BvS: Úsvit spravedlnosti a ukáže se i v Justice League One. O režii se postará  Seth Grahame-Smith, který bude s Flashem debutovat.

aquaman-jason-momoaAquaman

Premiéra: 26. července 2018

Filmová postava Aquamana (Jason Momoa) dokáže dýchat pod vodou, má nadlidskou sílu a komunikuje s mořskými živočichy. Snaží se vytvářet rovnováhu mezi suchozemským a mořským světem. Ale jako král podmořského státu Atlantis častokrát musí řešit vážná rozhodnutí, jak udržet smír v zemi, jenž se vyznačuje svojí nenávistí vůči lidem, protože svým přístupem znečišťují oceány a dělají i další pohromy. Jako pravý superhrdina se nebojí zakročit i na souši a vypomoci bezbranným.

Na režisérské židli sedí James Wan, který ma za sebou několik hororů (SawSaw: Hra o přežití) a akčních podívaných (Rychle a zběsile 7).

black-adam-a-shazamShazam!

Premiéra: 4. dubna 2019

Jméno Shazam vám nic neříká? Není divu. Shazam nebo také Captain Marvel je alterego chlapce, Billyho Batsona, který se pomocí kouzel (konkrétně se zvoláním onoho kouzelného slůvka „Shazam!“) dokáže rázem změnit v mocného hrdinu.

Znám je zatím hlavní nepřítel, postava Blacka Adama, kterého si zahraje Dwayne „The Rock“ Johnson.

justice-league-part-twoJustice League Part Two

Premiéra: 13. června 2019

Stejně jako první část, tak i druhou část Ligy spravedlivých natočí Zack Snyder. Potvrzeni jsou herci Ben Affleck a Henry Cavill, stejně tak herečka Gal Gadot.

cyborg-logoCyborg

Premiéra: 3. dubna 2020

Victor Stone je nadaný atlet a hráč fotbalu. Alespoň do té chvíle, než navštíví své rodiče, geniální fyziky a experty na robotiku, v jejich laboratoři. Jeden experiment se pokazil a Viktorova matka zemřela, on sám utrpěl smrtelná zranění. Jeho otec ho však odmítal nechat zemřít, a tak nahradil chybějící části synova těla za robotické součástky, procesory a super-odolnou slitinu. Díky tomu je velmi odolný a pravou ruku si dokáže předělat na sonický kanón.

V hlavní roli se ukáže Ray Fisher, který se představil i v BvS: Úsvit spravedlnosti.

glc-logoGreen Lantern Corps

Premiéra: 18. června 2020

Green Lanetrn již jednou v kinech byl. Bohužel ale nebyl tak úspěšný a šel k ledu. V roce 2020 se vrátí Green Lanetrn Corps společně s partou kolegů.

 

Výpis filmů ze stáje DC Comics není kompletní. Do kin by měl dorazit i další samostatný film se Superman, nejspíš Muž z oceli 2. Podle všeho ale nejdříve po všech výše jmenovaných titulů.

Na který z výše uvedených filmů se nejvíc těšíte?

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Zdroj popisku postav: Postavy.cz

2 komentářů

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..