Avengers: Pět kamenů mechatroniky aneb v Bratislavě má Marvel konkurenci

Možná si říkáte, že vám něco uniklo, ale vězte, že v Bratislavě vzniklo další pokračování populární komiksovky Avengers! O čem bude nová marvelovka?

Nelekejte se, nic vám neuniklo. Ale to, že vznikl krátký film s názvem Avengers: Pět kamenů mechatroniky je pravda! Mají ho na svědomí mladí vědečtí pracovníci působící v Ústavu automobilové mechatroniky Fakulty elektrotechniky a informatiky Slovenské technické univerzity v Bratislavě.

Studenti natočili propagační fanfilm Avengers: Pět kamenů mechatroniky s vizuálními efekty, který je inspirován filmem Avengers: Infinity War. Film prezentuje jejich bakalářský studijní program Automobilová mechatronika. Zároveň představuje nové studijní zaměření „Inteligentní technologie a systémy“ orientované i na moderní informačně-komunikační technologie a automatické řízení v mechatronice.

Cílem videa je představit mladé generaci mechatroniku jako moderní obor pro 21. století, který spojuje 4 rovnocenné oblasti – mechaniku, informatiku, elektroniku a automatizaci. Během diskusí a sondážních anket mezi středoškoláky se zjistilo, že středoškoláci nevědí, co si mají pod tímto oborem představit. Je tedy třeba na tento moderní inženýrský směr mladou generaci upozornit populárním způsobem s virálním efektem.

Jak se to studentům podařilo můžete posoudit ve videu.

Více informací na webu zmíněného ústavu.

P.S. Nezapomeňte na potitulkové scény.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

1 komentář

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..