Avengers Infinity War má nejlepší otvírák všech dob!

$250M překonalo i Star Wars: Síla se probouzí a již nyní je na $630M celosvětově.

O tom, že bude Avengers Infinity War nejvýdělečnějším snímkem roku 2018, nikdo nepochyboval, ale to že přepíše historické tabulky a sesadí z prvního místa i sedmou epizodu Star Wars, to už překvapivé je. Těžko říct na kolik se na tom podepsal supervýdělečný Black Panther, který dost možná přilákal na Avengers diváky, kteří by jinak na tuhle komiksovou událost ani nepáchli. Ať už byl mix všech faktorů jakýkoliv, tak z toho vyšlo rekordních $250,000,000 jen z USA.

Star Wars: Síla se probouzí stále drží rekord prvního promítacího dne, kdy z toho v roce 2015 bylo 119 mil. dol. zatímco třetí Avengers jsou na druhém místě se 105 mil. dol. Ovšem klíčový zbytek víkendu tento několika milionový rozdíl smazal a Avengers se svými 250 mil. dol. překonalo sedmé Star Wars o dva miliony dolarů. Zbytek světa zatím přisypal 380 mil. a to prozatím bez Číny, která tuhle komiksovku vytáhne do závratných výšin, které si prozatím ani netroufám odhadnout. Celkově má tak na kontě Infinity War rovných 630 mil. dol. a tak se bájná hranice dvě miliardy dolarů nezdá být nedosažitelná.

Pod tíhou mohutné Infinity War to měli ostatní snímky těžké. Nejlépe Thanosovu sílu ustál chválený horor Tiché místo, který po třech týdnech spadl na druhé místo a je z toho při poklesu o 49 % dalších $10,650,000. Výdrž má tahle žánrovka výbornou, takže prozatímních  $148M jen ze zámoří se k té vytoužené dvoustovce snadno dotáhne. Při rozpočtu 17 mil. dol. je tohle enormní úspěch, který se bude na konci roku objevovat v žebříčcích nejvýdělečnějších filmů roku na prvních příčkách.

Na třetím místě si při poklesu o 49 % o druhém víkendu s 8.1 mil. dol. umístila komedie Jsem božská s úspěšnou komičkou Amy Schumer v hlavní roli. Recenze má tato komedie podprůměrné, a protože rozpočet činil přemrštěných 32 mil. dol., tak se v tomhle případě o žádném úspěchu mluvit nedá. Na čtvrtém místě se 7.1 mil. dol. rychle vyklízí pole akční výplach Rampage: Ničitelé. Pro Dwayna Johnsona se jedná při průběžných 334 mil .dol. z celého světa o výdělečný projekt, avšak předpokládám, že v létě se svou variací na Smrtonosnou past s názvem Mrakodrap už takový úspěch nezaznamená.

Stále se houfně chodí i na předešlou marveláckou sólovku. Black Pantherovi premiéra Infinity War na rozdíl od ostatních pomohla, aby si svou úspěšnou jedenácti týdenní pouť po kinech ještě prodloužil. Je z toho dalších 4.3 mil. dol. při skvělém poklesu o pouhých 11%. Od osmých Star Wars i završení Harryho Pottera ho dělí jen několik milionů, takže z průběžného 10. místa nejvýdělečnějších filmů všech dob se vyhoupne minimálně na osmou příčku. Neuvěřitelný úspěch, který se jen tak nevidí.

Zbytek TOP 10 patří komedii Super Troopers 2 s 3.6 mil. dol., průměrnému hororu Vadí nevadí s 3.2 mil. dol., eRkové komedii Kazišuci s 2.9 mil. dol., povedené sci-fi Ready Player One s 2.4 mil. dol a podprůměrného thrilleru Traffik s 1.6 mil. dol.

Za týden bude opět kralovat Infinity War, kterou uzemní až Deadpool 2 v polovině května. I tak se však několik premiérových odvážlivců za týden najde a to: eRková komedie Tully, thriller Bad Samaritan a komedie s Annou Farris Manžel na zkoušku.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Tagy:,

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..