Animák Coco jedničkou víkendu se svými 71 mil. dolarů za 5 dnů v kino distribuci

Zatímco Justice League na druhém místě hlásí silný propad, doják WonderJulií Roberts nadále udivuje svou vytrvalostí.

Nákupní horečka Černého pátku je za námi a my se tak můžeme pokochat výslednými víkendovými tržbami. Na prvním místě kasovního žebříčku se nepřekvapivě umístila animovaná novinka Coco od Pixaru s mexickou tématikou. Na tu si tuzemští diváci budou muset počkat až do 18. ledna 2018, kdy jde u nás snímek oficiálně do kin.

Coco dělá Pixaru větší radost než před dvěma roky Hodný dinosaurus taktéž s premiérou v listopadovém slotu. Ten měl pouhých 39,6 mil. dol. zatímco Coco má za víkend 49 mil. dol. a celkových 71 mil. dol. za 5 dní v kino distribuci. Největší výdrž má animák nepřekvapivě na mexické půdě, kde zatím utržil 48,7 mil. dol. a celosvětově je již na 153 mil. dol.

Na druhé místo spadla Liga spravedlnosti a připsala si dalších slabých 40,7 mil. dol. při propadu 56,6% o druhém víkendu v kinech. Justice League je zkrátka velkým nejen kasovním průšvihem, který změní přistup Warner BrosDCEU k nepoznání. Celosvětově je 481 milionech, z toho 51 mil. dol. jen z Číny. Příliš již Liga spravedlnosti neporoste a studiem vysněná miliarda je tak už nadobro nedosažitelná.

Studio Lionsgate se po několika kasovních průšvizích konečně vzpružilo a jejich dojemný Wonder, který je jakýmsi comebackem Julie Roberts, si připsal dalších 22,3 mil. dol. při propadu o náramných 19 %. Tohle je jasná podzimní trvalka, která by díky kladným recenzím jak od diváků tak kritiků mohla vynést pro Julii Roberts oscarovou nominaci. Celkově má snímek jen z USA 69,4 mil. dol.

Na čtyřce do toho nadále buší bůh hromu s $16,791,000. Thor: Ragnarok už má celosvětově 790 mil. dol. a stále nekončí. Schválně jestli překoná 880 mil. komiksovky Spider-Man: Homecoming, který drží 4. místo celosvětových tržeb za letošní rok. Na pětce dojíždí komedie Táta je doma 2 se 13,2 mil. dol. Tvůrci čekali víc, ale i tak se tahle drahá komedie za 70 mil. dol. zcela jistě zaplatí.

Na šestém místě je Vražda v Orient expresu se 13 miliony dol. Ta má díky úspěchu v Evropě na kontě úctyhodných 175 mil. dol. Že bychom se dočkali dalšího snímku s Kennethem Branaghem v roli ikonického detektiva Hercula Poirota?

Zbytek TOP 10 tvoří levný animák od Sony The Star s 6,8 mil. dol., komedie Matky na tahu o Vánocích s 5 mil. dol., drama od Dana Gilroye Roman J. Israel, Esq. se 4,5 mil. dol. a nakonec chválené krimi drama Tři billboardy kousek za Ebbingem s 4,4 mil. dol.

Za týden Vás dejff informuje jak moc Guillermo del Toro uspěl se svou orginální novinkou Tvář vody, na kterou zámořští kritici pějí jen samé ódy. Konkurenci bude mít v novém snímku od Woodyho Allena Kolo zázraků a v komedii The Disaster Artist.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..