Ani Lara Croft miliardového Black Panthera nesesadila z prvního místa

Žádná z novinek tohoto týdne diváky tolik neoslovila, Black Panther má jen z USA přes 600 milionů dolarů. Tomb Raider utržil jen přes 23 milionů.

Black Panther je neskutečný držák, který i pátý týden v kinech obhájil první místo kasovního žebříčku při výborném propadu o pouhých 33,8 %. To znamená dalších $27,024,000 a celkově již 605 mil. dol. jen z USA. Mezinárodně je na brutálních $1,182,500,528 a dále poroste. Příští týden bude mít hlavního konkurenta v podobě dvojky Pacific Rimu a dle mého názoru ho ani tenhle čínský biják nesesadí z prvního místa.

Na dvojce máme reinkarnovanou Laru Croft v podání Alicii Vikander. Videoherní adaptace se zdají být prokleté, ale u novodobé Lary Croft za to může především rozpolcené publikum a průměrné recenze. Tento reboot stál nepřiměřených 94 mil. dol. a první víkend v kinech utržil jen 23,5 mil. dol. To je zkrátka málo a díky všudypřítomným průměrným ohlasům se dá počítat s vysokými propady.

Tomb Raider zachraňuje především svět, odkud dorazilo 102 mil. dol. Když však srovnáme tržby předchozí Lary v podání Angeliny Jolie, tak prvotní zisky Lary Croft jsou velkým zklamáním. Před 17 lety utržil první díl Lara Croft – Tomb Raider o zahajovacím víkendu 47,7 mil. dol. a pak o dva roky později Lara Croft – Tomb Raider: Kolébka života pouhých 21 mil. dol. Tudíž s druhým dílem s Alicii Vikander osobně nepočítám.

Na třetím místě je se $17,064,640 další novinka tohoto týdne I Can Only Imagine. Toto rodinné drama založené na příběhu o písni MercyMe, která je historicky nejčastěji pouštěnou písní v rádiu, neoplývá hvězdami v obsazení a náklady činili pouhých 7 mil. dol. Takže i zahajovacích 17 mil. dol. je pořádný úspěch. Až na čtvrtém místě se usadila disneyovská pohádka V pasti času při propadech o 50 %, je z toho jen 16,5 mil. dol. o druhém víkendu v kinech. Tohle Disneymu nevyšlo.

Na pětce se umístilo chválené gay drama Já, Simon s pouhými $11,500,000. Osobně jsem čekal víc, když jsem reklamu na tento snímek zaznamenal i v seriálu Riverdale a je obehnán pozitivními recenzemi od amerických kritiků. Rozpočet byl 17 mil. dol., o úspěchu by se dalo mluvit jen o případných velmi nízkých propadech v následujících týdnech.

Zbytek snímků z TOP 10 si již připsali pod 10 mil. dol. Konkrétně to jsou: (prý) povedená komedie Noční hra s 5,5 mil. dol., výdělečný animák Králíček Petr s 5,2 mil. dol., horor Oni 2 s 4,8 mil. dol., špionážní Rudá volavka s 4,4 mil. dol. a béčkové Přání smrti Brucem Willisem s 3,3 mil. dol.

Za týden do kin vpálí Pacific Rim: Povstání, animák Sherlock Koumes a romantické drama Půlnoční láska. Všechny stejně opět rozemele rozjetý Black Panther, který vžene do kin i zbytek potencionálních diváků po nabušeném druhém traileru na Avengers: Infinity War.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..