5 filmů na víkend (4.-6.3.2016)

První březnový víkend v českých televizích skrývá nejednu perlu. Od Pána prstenů až po český Revival. Tady je 5 filmů na víkend!

lord_of_the_rings_the_fellowship_of_the_ring_posterPátek 4.3. – Nova Cinema ve 20:00

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu
(The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring)
Fantasy / Dobrodružný / Akční
USA / Nový Zéland, 2001, 172 min (SE: 208 min)

Režie: Peter Jackson

Hlavním hrdinou je hobit Frodo Pytlík (Elijah Wood), který se ve své vlastní domovině zvané Středozemě dostal do samotného centra bitvy mytických proporcí. Bude muset během svého putování prokázat, že moc přátelství a individuální odvahy dokáže úspěšně čelit i těm nejničivějším silám temnoty. Frodova dobrodružství odstartuje dar jeho příbuzného Bilba (Ian Holm). Od něj získá magický prsten, který Froda postaví do soboje se silami zla reprezentovanými krutovládcem Sauronem. Ten touží za každou cenu získat prsten, protože je pro něj zdrojem neomezené moci, jedině s jeho pomocí se mu může podařit zotročit lid Středozemě a stát se jeho neomezeným pánem. Ve snaze čelit Sauronovým temným plánům, se musí Frodo spojit se několika dalšími bytostmi. Vytvoří s nimi takzvané Společenstvo složené z jeho přátel, čaroděje, elfa, trpaslíka a dalších pomocníků, se kterými se vydá na cestu na jejímž konci doufají, že se jim podaří prsten jednou provždy zničit. Jejich cesta však prokáže, že nejenom magické prsteny, ale také sounáležitost všech živých bytostí mohou dokázat netušené věci. Musí však čelit nejen nebezpečím, která na ně číhají na územích ovládaných Sauronem, ale i rozkladné moci samotného prstenu. (oficiální text distributora)

FG tip: První část trilogie o putování prstenu získala 13 nominací na Oscara, z toho 4 proměnila (kamera, hudba, masky, vizuální efekty).

usual_suspects_posterPátek 4.3. – ČT 2 ve 21:50

Obvyklí podezřelí
(The Usual Suspects)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA / Německo, 1995, 106 min

Režie: Bryan Singer

Stalo se to jedné noci v kalifornském přístavu San Pedro, kde byla zmasakrována posádka argentinské pašerácké lodi. Stop pro policii zůstalo proklatě málo: loď vyletěla do povětří a z dvaceti sedmi mužů tu přežili jen dva: kulhavý pouliční zlodějíček Verbal (Kevin Spacey) a jeden z členů posádky umírající v nemocnici na popáleniny a blouznící v maďarštině. Začalo to ovšem mnohem dřív – newyorská policie je možná zkorumpovaná, ale není hloupá, a tak už nějakou dobu prověřovala skupinku podezřelých, těch mužů zločinu, kteří jsou vždycky první na ráně. Byli to prohnaný elegán Keaton (Gabriel Byrne), horkokrevný McManus (Stephen Baldwin), drzý Hockney (Kevin Pollak), nevyzpytatelný Fenster (Benicio Del Toro) a bezvýznamný Verbal. Policie je podrobila důkladnému výslechu, ale s každou novou informací se pátrání jen zkomplikovalo. Podezřelé spojuje série zločinů v New Yorku, ale kde jsou ukradené smaragdy? (oficiální text distributora)

FG tip: Pro Obvyklé podezřelé americká filmová akademie nadělila dva Oscary, za nejlepšího vedlejšího herce (Kevin Spacey) a nejlepší původní scénář (Christopher McQuarrie).

super_eight_posterSobota 5.3. – Nova Cinema ve 20:00

Super 8
(Super 8)
Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2011, 107 min

Režie: J.J. Abrams

Když se skupinka teenagerů rozhodne na kameru „Super osmičku“ natočit zombie horor, ani ve snu by nikoho z nich nenapadlo, že výsledný film bude ještě děsivější, než zamýšleli. Když zrovna na místním nádražíčku točili vrcholnou scénu svého filmu, před jejich očima po srážce s autem vykolejil nákladní vlak. Nebyla to jen tak obyčejná nehoda, což potvrzuje přítomnost armády na místě tragédie. A tím to nekončí. Ve městě mizí domácí zvířata i lidé, místní šerif je zoufalý, oblast obsadí armáda, jejíž velitelé evidentně něco tají, je vyhlášená okamžitá evakuace… Navzdory tomu všemu chtějí děti pokračovat v natáčení a navíc přijít na to, co bezprostředně po nehodě uniklo ze zamčeného vagónu vykolejeného vlaku a má s tím zmatkem kolem něco společného. Tohle filmování bude extrémně náročné a nebezpečné, ale když máte v hlavní roli nejhezčí holku ve městě, byla by škoda ho nedokončit. I když přitom může jít o život. (oficiální text distributora)

FG tip: Ve filmu o zombie, který můžeme zhlédnout během závěrečných titulků, se objevuje budova s číslem 47. Číslo 47 je pro režiséra J.J. Abramse typické a objevuje se i v jiných jeho projektech.

revival-posterSobota 5.3. – ČT 1 ve 22:30

Revival
Komedie / Hudební
Česko, 2013, 111 min

Režie: Alice Nellis

„Ještě jednou si pořádně . . .“ Smoke, to byli čeští Rolling Stones. Za nejasných okolností se ale v roce 1972 rozpadli a každý ze čtyř bývalých muzikantů se s údělem rockera ve výslužbě vyrovnal po svém. Každý z nich má teď za sebou svůj život a svůj vlastní příběh. A taky jejich pohnutky k oživení kapely Smoke jsou různé – peníze, touha po ztracené slávě, touha pomoci kamarádovi, anebo se ještě jednou pořádně odvázat. Jejich světy se potkávají a oni si začínají užívat hudby, kamarádství a života na pódiu i za ním. Nejen členy kapely, i všechny okolo ovšem čeká spousta zábavy a často velmi překvapivých a komických situací. A také se konečně podaří rozluštit jedno velké tajemství – proč se vlastně skupina rozpadla. (oficiální text distributora)

FG tip: Film Revival je takový nedoceněný film. Na Českých lvech za rok 2013 získal 11 nominací, ale neproměnil ani jednu.

island_posterNeděle 6.3. – Nova ve 22:05

Ostrov
(The Island)
Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller
USA, 2005, 136 min

Režie: Michael Bay

Píše se rok 2019 a Lincoln 6-Echo (Ewan McGregor) patří ke šťastlivcům, kteří přežili kontaminaci Země a nyní žijí v rozsáhlém moderním Institutu pod neustálým dohledem. Spřátelí se tam s půvabnou dívkou Jordan 2-Delta (Scarlett Johansson), která je vylosována, aby se přesunula na Ostrov. Údajně je to jediné místo na zeměkouli, které není zamořeno, a všichni touží po tom, aby tam mohli odcestovat. Jenže Lincolna na rozdíl od ostatních pronásledují neodbytné otázky, na něž hledá odpověď. A když se mu podaří vniknout do technického sektoru, zjistí, že všichni obyvatelé Institutu jsou součástí děsivého experimentu s klonováním, že Země není zničená a Ostrov neexistuje. Také Lincoln a Jordan jsou klony skutečných lidí, jimž mají poskytnout náhradní orgány pro transplantaci. Dvojici se podaří uprchnout, a přestože svět lidí je pro ně nebezpečný a v mnohém nepochopitelný, vědí, že svobodu si musejí vybojovat nejen pro sebe, ale i pro ostatní vězněné bytosti určené k likvidaci… (oficiální text distributora)

FG tip: Ostrov byl prvním filmem Michaela Baye, který neprodukoval Jerry Bruckheimer.

Zdroj: ČSFD.cz

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..