5 filmů na víkend (26.-28.2.2016)

Poslední únorový víkend v českých televizích nevypadá vůbec zle. Tyhle filmy rozhodně nepropásněte!

taxikar-posterPátek 26.2. – ČT 2 ve 21:50

Taxikář
(Taxi Driver)
Drama / Thriller / Krimi
USA, 1976, 113 min

Režie: Martin Scorsese

Travis Bickle (Robert De Niro) je vojenský veterán, který po návratu z Vietnamu trpí nespavostí. Najde si proto práci jako noční taxikář. Během nekonečného popojíždění „špinavými“ ulicemi New Yorku naráží jen na násilí, drogy a prodejný sex. V dlouhodobě traumatizovaném, frustrovaném Travisovi sílí odhodlání k radikálnímu činu. To v osamělém muži nechtěně posílí jak elegantní Betsy (Cybill Shepherd), spolupracující na volební kampani senátora Palantinea, tak nezletilá prostitutka Iris (Jodie Foster). (MFF Karlovy Vary)

FG tip:  Film Taxikář představoval velký zlom v kariéře mladičké Jodie Foster. Ta v Taxikáři ztvárnila nezletilou prostitutku Iris, za svou roli byla nominována na Oscara.

the-social-network-posterSobota 27.2. – Nova Cinema ve 20:00

The Social Network
(The Social Network)
Drama / Životopisný
USA, 2010, 120 min

Režie: David Fincher

Každá doba má své vizionáře, kteří za sebou ve stopách své geniality zanechají pozměněný svět – ale málokdy k tomu dojde bez boje o to, co se přesně událo, a kdo byl přítomen okamžiku zrození změn. Ve filmu The Social Network divákům režisér David Fincher a scenárista Aaron Sorkin umožňují nahlédnout do okamžiků, kdy vznikal Facebook, nejrevolučnější sociální fenomén nového století, prostřednictvím odlišných pohledů hyperinteligentních mladých mužů, kteří svorně tvrdí, že právě oni byli u toho, když Facebook vznikl. Výsledkem je drama plné tvoření i destrukce, drama, které se zcela záměrně vyhýbá jediné interpretaci, ale místo toho poukazuje na rozpory v subjektivních výkladech událostí, aby tak zrcadlilo stále se měnící sociální vztahy, které jsou pro naši současnost charakteristické. (oficiální text distributora)

FG tip: Režisér David Fincher naposledy režíroval úspěšnou Zmizelou.

john-carter-posterNeděle 28.2. – Nova Cinema v 15:20

John Carter: Mezi dvěma světy
(John Carter)
Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2012, 127 min

Režie: Andrew Stanton

Film je založen na klasickém sci-fi románu od Edgara Rice Burroughse a vypráví příběh Johna Cartera (Taylor Kitsch), který je nevysvětlitelně dopraven na Mars, kde se zaplete do konfliktu velkých rozměrů mezi obyvateli této planety včetně Tarse Tarkase (Willem Dafoe) a úchvatnou princeznou Dejah Thoris (Lynn Collins). Ve světě, který je na pokraji kolapsu, objeví Carter, že přežití Barsoomu a jeho obyvatel je v jeho rukách. (oficiální text distributora)

FG tip: Film je věnován památce Steva Jobse, zakladatele, ředitele a předsedy představenstva firmy Apple.

zabil-jsem-einsteina-panove-posterNeděle 28.2. – ČT 1 v 16:50

Zabil jsem Einsteina, pánové…
Sci-Fi / Komedie
Československo, 1969, 95 min

Režie: Oldřich Lipský

Děj sci-fi komedie Zabil jsem Einsteina, pánové se odehrává střídavě v Americe někdy na přelomu druhého a třetího tisíciletí a v Praze roku 1911. Je založen na myšlence, zda a do jaké míry by předčasná smrt zakladatele moderní fyziky Alberta Einsteina ovlivnila vývoj života na naší planetě. Na rozdíl od většiny děl tohoto žánru, která míří do daleké budoucnosti, se zde děj naopak vrací pomocí „stroje času“ do minula… Podle tvrzení autorů filmu je skutečnost, že profesor Einstein mohl přijít v Praze roku 1911 o život, historickým faktem. (oficiální text distributora)

FG tip: Československá sci-fi komedie plná hvězdného obsazení, mj. Jiří Sovák, Jana Brejchová, Lubomír Lipský st., Iva Janžurová, Petr Čepek, Radoslav Brzobohatý, Svatopluk Beneš, Jan Libíček, Miloš Kopecký, Stella Zázvorková nebo Helena Růžičková.

benjamin-button-posterNeděle 28.2. – Nova Cinema ve 20:00

Podivuhodný případ Benjamina Buttona
(The Curious Case of Benjamin Button)
Drama / Mysteriózní / Fantasy / Romantický
USA, 2008, 166 min

Režie: David Fincher

Film vycházející z povídky F. Scotta Fitzgeralda vypráví o sympatickém padesátníkovi Benjaminu Buttonovi (Brad Pitt), který je se svým životem spokojený a navíc se nedávno zamiloval do třicátnice Daisy (Cate Blanchett). Hlavní hrdina však místo stárnutí začíná mládnout, což se mu nejdřív líbí, ale postupem času obrátí. Protože prožívat svůj život v opačném směru a mládnout vedle své pozvolna stárnoucí lásky, to není úplně normální. (oficiální text distributora)

FG tip: Režisér David Fincher nám tento příběh podává jako životopisné fantasy drama. Namístě je samozřejmě srovnání s filmem Forrest Gump (oba filmy vznikly podle scénáře Erica Rotha, ten jej napsal podle povídek Francise Scotta Fitzgeralda).

Zdroj: ČSFD.cz

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..