5 filmů na víkend (19.-21.2.2016)

Přemýšlíte, jak strávit třetí únorový víkend? Nalaďte si v televizi následujících 5 filmů na víkend.

860932_DSSEA_DieHa1.inddPátek 19.2. – Prima ve 20:15

Smrtonosná past
(Die Hard)
Akční / Thriller
USA, 1988, 131 min

Režie: John McTiernan

Newyorský policista John McClane (Bruce Willis) přijel do Los Angles navštívit svou ženu, která je zrovna na vánočním večírku v nedostavěné budově firmy Nakatomi. Do budovy však vtrhne německý terorista Hans Gruber (Alan Rickman) se svou jednotkou a zajme všechny hosty (včetně McClaneovy ženy). Jen McClane unikne požárním schodištěm. Teroristé nechtějí propuštění několika svých členů, jak říkají, ale jejich hacker se pokouší dostat do sejfu firmy Nakatomi, ve kterém se nachází 640 milionů dolarů. McClane musí zasáhnout. Film byl nominován na několik technických Oscarů a odstartoval hvězdnou kariéru Bruce Willise. (oficiální text distributora)

FG tip: Připomeňte si ve Smrtonosné pasti nedávno zesnulého geniálního Alana Rickmana.

Sobota 20.2. – Nova v 16:55hugo-poster

Hugo a jeho velký objev
(Hugo)
Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Rodinný
USA, 2011, 121 min

Režie: Martin Scorsese

Hugo Cabret (Asa Butterfield) je neobyčejný kluk, který po otcově smrti žije na pařížském vlakovém nádraží u strýce alkoholika, jenž tu pracuje jako seřizovač nádražních hodin. Po tátovi Hugo zdědil vynalézavost a robota s klíčovou dírkou ve tvaru srdce, který možná ožije, pokud se do ní vloží ten správný klíč, a předá chlapci otcův vzkaz. Alespoň v to doufá. Neutišitelná zvědavost přivede Huga k nerudnému prodavači mechanických hraček (Ben Kingsley) a od něj i k jeho chráněnce (Chloe Grace Moretz), která, ač je to neuvěřitelné, drží v rukou klíč k rozluštění Hugovy životní záhady. Jak k němu přišla? Jaké tajemství skrývá její adoptivní prarodič, že o něm nesmí nikdo mluvit? Skrývá robot skutečně otcův vzkaz? A dokáže Hugo na všechny tyhle otázky odpovědět dřív, než ho dostihne ruka zákona v podobě přísného nádražního hlídače (Sacha Baron Cohen) a pošle ho do sirotčince? (oficiální text distributora)

FG tip: Film Hugo a jeho velký objev obdržel od americké filmové akademie 5 Oscarů.

diamonds-are-forever-posterSobota 20.2. – ČT 2 ve 20:00

Diamanty jsou věčné
(Diamonds Are Forever)
Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller
Velká Británie, 1971, 125 min

Režie: Guy Hamilton

Na trhu s diamanty vznikne podivná situace. Bondovi nezbývá než v Holandsku proniknout mezi pašeráky drahých kamenů a dostat se tak do blízkosti dvou mužů. Setkání s nimi však bylo doposud pro kohokoliv osudné. V Jihoafrické republice zabili zubaře, který kupoval kradené diamanty přímo od horníků, ale tím řetěz vražd nekončí. Také omráčený agent 007 se díky nim ocitne v rakvi. Zabijáci ho okamžitě pošlou v krematoriu do pece. Pro koho pracují? (oficiální text distributora)

FG tip: Po jednadvacet sobotních večerů Česká televize zařadila do vysílání ty nejlepší filmové bondovky.

man-of-steel-posterNeděle 21.2. – Nova Cinema v 15:10

Muž z oceli
(Man of Steel)
Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

Režie: Zack Snyder

Mladý chlapec zjistí, že má mimořádné schopnosti a že není z této planety. Jako mladý muž se vydá na cestu za zjištěním, odkud pochází a s jakým záměrem byl vyslán na Zemi. Ale hrdina, který má zachránit svět před zničením a stát se symbolem naděje pro celé lidstvo, se v něm teprve musí objevit. (oficiální text distributora)

FG tip: Režisér Zack Snyder v kinech již v březnu představí pokračování, velkolepé setkání dvou hrdinů, Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti.

zitra-vstanu-a-oparim-se-cajem-posterNeděle 21.2. – ČT 1 v 16:50

Zítra vstanu a opařím se čajem
(Tomorrow I’ll Wake Up and Scald Myself with Tea)
Komedie / Sci-Fi / Válečný
Československo, 1977, 93 min

Režie: Jindřich Polák

Profesionální pilot stroje času (Petr Kostka) se ráno udusí rohlíkem. Jeho bratr – jednovaječné dvojče (Petr Kostka), který se téhož rána opařil čajem, se rozhodne změnit svůj život a začne žít život svého bratra. Netuší, že se zamotá do únosu do doby 2. světové války, kde parta bývalých nacistů (Vladimír Menšík, Jiří Sovák a Vlastimil Brodský) chce nabídnout Hitlerovi vodíkovou pumu („pekelný stroj“) a naprosto tak změnit novodobé dějiny. Během děje dochází k řadě časových paradoxů a omylů, Hitler podivným nacistům nevěří a některé zlikviduje, vše nakonec dopadne dobře bez změny budoucnosti. (Ivan Adamovič, Encyklopedie fantastického filmu)

FG tip: Postava Adolfa Hitlera se neobjevila jen v Zítra vstanu a opařím se čajem, ale i v aktuální romanci Filipa Renče Lída Baarová.

Zdroj: ČSFD.cz

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..