10 celosvětově nejúspěšnějších filmů roku 2018

Jak už to tak  bývá, tak peníze vládnou světu a u filmů to platí dvojnásob! Pojďme si představit 10 nejvýdělečnějších filmů loňského roku.

Loňský rok je definitivně u konce. Nezbývá než se podívat na aktuální desítku nejúspěšnějších filmů loňského roku podle tržeb z celého světa.

10. místo

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Tržby z celého světa za rok 2018: 628, 5 mil. dolarů

Jen tak tak se druhé pokračování Fantastických zvířat dostalo do TOP 10. O pár milionů za sebou na jedenácté příčce nechalo marvelovku Ant-Man and the Wasp. Přesto je to druhý díl o kouzelných tvorech a Mlokovi v podání Eddieho Redmayne nejhorší tržební počin ze všech filmů z pera J. K. Rowling. První díl totiž celosvětově vydělal o 200 milionů více a ve svém premiérovém roce skončil celosvětově na osmém místě. Uvidíme, jak se povede třetímu dílu…

9. místo

Bohemian Rhapsody

Tržby z celého světa za rok 2018: 702,6 mil. dolarů

Hudební zázrak roku 2018. Kdo by čekal, že se hudební filmový dokument o historii skupiny Queen dotkne hranice 700 milionů dolarů, která není rozhodně konečná? Já teda ne! Navíc, v českých kinech trhá Bohemian Rhapsody jeden rekord za druhým. Tím nejnovějším je pokoření hranice návštěvnosti 1 milionu diváků!

8. místo

Deadpool 2

Tržby z celého světa za rok 2018: 735,6 mil. dolarů

Prvním komiksovým zástupcem v TOP 10 je pokračování přisprostlého Deadpoola. Dvojka je o pár milionů horší než jednička, za což mohou o něco slabší tržby z domovské Severní Ameriky. Zatímco v domovské Severní Americe si Deadpool 2 pohoršil o téměř 50 mil. dolarů než první díl, ve světě jsou to zanedbatelné 3 miliony.

7. místo

Aquaman

Tržby z celého světa za rok 2018: 751,8 mil. dolarů

Druhým zástupcem studia Warner Bros. v žebříčku, hned po Fantastických zvířatech, je komiksovka Aquaman od DC. Málokdo čekal, že se z podceňovaného hrdiny stane na konci loňského roku zlatý důl. Aktuálních 752 milionů není finálních a dá se očekávat, že vodnímu hrdinovi z kin přiteče okolo 900 mil. dolarů, což z něho udělá nejúspěšnější film z DC Extended Universe.

6. místo

Mission: Impossible – Fallout

Tržby z celého světa za rok 2018: 791 mil. dolarů

našlápnutý trailer slibovat, že Mission: Impossible – Fallout bude jeden z nejlepších akčních filmů roku 2018. A skutečně se tomu tak stalo. Zároveň se šesté pokračování v hlavní roli se stále neúnavným Tomem Cruisem stalo nejúspěšnějším ze všech dílů. Zbývá pár mega a brzy se dotkne hrancie 800 mil. dolarů!

5. místo

Venom

Tržby z celého světa za rok 2018: 855,2 mil. dolarů

Překvapením pro všechny se zajisté stalo i páté místo pro temného hrdinu Venoma v podání Toma Hardyho. Těžko říct, zda za úspěch v kinech může hlad diváků po superhrdinech, kteří Venoma dostali ve skvělém říjnovém termínu nebo kouzlo herectví Toma Hardyho, Tak či onak, s téměř 900 mil. dolary je zaděláno na druhé pokračování a studio Sony může slavit nebývalý úspěch!

4. místo

Úžasňákovi 2

Tržby z celého světa za rok 2018: 1,242 miliardy dolarů

Prvním filmem loňského roku v elitním klubu miliardářů je druhé pokračování animáku Úžasňákovi. Dvojka si od prvního dílu polepšila o senzačních 600 mil. dolarů a nejen díky tomu je celosvětově nejúspěšnějším animovaným filmem studia Pixar.

3. místo

Jurský svět: Zánik říše

Tržby z celého světa za rok 2018: 1,304 miliardy dolarů

Po třech letech doputovalo loni do kin pokračování veleúspěšného Jurského světa. Ani dvojka, Jurský svět: Zánik říše, si nevedla špatně. Přes 1,3 miliardy dolarů znamená třetí místo, a i když to jednička dotáhla až k tržbě 1,6 miliardy dolarů, pokles o 300 mega není na druhé pokračování vůbec tragické. Trojka by tak měla mít miliardu jistou tuplem.

2. místo

Black Panther

Tržby z celého světa za rok 2018: 1,346 miliardy dolarů

Největším překvapením uplynulých 365 dní bylo bezpochyby tažení Black Panthera kiny. Kdo by čekal, že byl afroamerický hrdina zvládl vydělat přes 1,3 miliardy dolarů, stát se nejlepší premiérou zimy a měsíce února nebo vydržet v žebříčku víkendových tržeb dlouhých šestý týdnů po sobě? Já bych to nečekal a upřímně mám z tohohle úspěchu největší radost.

1. místo

Avengers: Infinity War

Tržby z celého světa za rok 2018: 2,048 miliardy dolarů

A na závěr… Jedna jistota, který překvapila málokoho. Marvel vládne komiksovému světu a je jasné, že týmovka Avengers: Infinity War si šla jistojistě pro více jak 2 miliardy dolarů! Jak to bude letos na jaře s pokračováním, které nese název Avengers: Endgame? Titanic se může třást o svou pozici druhého nejúspěšnějšího filmu všech dob!

Tržby filmů jsou uvedeny k datu 31.12.2018, proto se nedivte, když se podíváte na kompletní seznam celosvětově nejúspěšnějších filmů roku 2018, že je pořadí TOP 10 filmů už úplně jiné. Seznam filmů na odkazu zahrnuje i tržby za rok 2019.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..