Wonder Woman zase první, Mumie startuje jako druhá

Druhý víkend od svého uvedení je film Wonder Woman opět na prvním místě s tržbami z amerických kin. Premiérový film Mumie startuje na druhém místě.

Wonder Woman za druhý víkend vydělala přes 57 milionů dolarů a celkově má na svém kontě parádních 205 milionů dolarů z amerických kin. Film o neohrožené amazonské princezně Dianě vydělal za dva týdny promítání více peněz než za stejné období filmy Suicide Squad nebo Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti, které jsou také ze stáje DC comics. Nutno připomenout, že za první víkend film vydělal přes 100 mil. dolarů a celosvětově se pyšní částkou 435 mil. dolarů.

Na druhém místě startující premiéra filmu MumieTomem Cruisem otevřela na americkém trhu s tržbou 32,2 milionů dolarů. Na to, že by Mumie měla odstartovat sérii filmů Dark Universe, je to poměrně slabý otvírák. Ale filmu se daří ve zbytku světa. Zatím má na svém kontě celosvětově 174 milionů dolarů.

Smutným faktem je, že za více peněz otvíraly i předchozí „mummy“ filmy: Mumie (1999) – 43,3 mil. dolarů, Mumie se vrací (2001) – 68,1 mil. dolarů, Král Škorpión (2002) – 36,1 mil. dolarů a Mumie: Hrob Dračího císaře – 40,5 mil. dolarů.

A na jakém filmu jste byli o víkendu vy?

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge