Třetí Labyrint má nejslabší start z celé série

Novinka tohoto víkendu, Labyrint: Vražedná léčba, startuje v severoamerických kinech na prvním místě s tržbou 23,5 mil. dolarů.

Takový výsledek je horší než měl první a druhý díl, konkrétně se předešlým dílům ze série dařilo takto: Labyrint: Útěk otvíral s tržbou 32,5 milionů, Labyrint: Zkouška ohněm si o něco pohoršil, přesto dokázal utržit 30,3 milionů dolarů. Obou dílům se podařilo překonat na tržbách celosvětově hranici 300 milionů dolarů a dá se očekávat, že podobně skončí i třetí pokračování, jen to bude mít o něco těžší.

Druhé místo patří zimnímu hitu Jumanji: Vítejte v džungli, kdy při 16% poklesu přisypává studio SONY do své kasy dalších 16,4 milionů. Pokračování se již pomalu ale jistě chystá a na světlo světa by se mělo dostat na Vánoce 2019. Těšíte se?

Christian Bale ve westernu Hostiles startuje v plné kinodistribuci a je z toho třetí místo s tržbou 10,2 milionů a nevypadá to na žádná další zázračná čísla v následujících týdnech. Naopak na čtvrtém místě Největší showman je další zimní trvalkou, která si za další víkend připisuje 9,5 milionů a celosvětově je z toho již 250 milionů.

Spielbergova Akta Pentagon: Skrytá válka klesá na páté místo s tržbou 8,85 mil. dolarů. Uvidíme, jak s tržbami v dalších dnech zatočí nominace na Oscara, v případě Spielberga se jedná o dvě želízka v ohni.

Druhá půlka žebříčku není ničím překvapivá a vypadá následovně: 6. 12 Strong (8,63 mil. dolarů), 7. Den of Thieves (8,36 mil. dolarů), 8. Tvář vody (5,7 mil. dolarů), 9. Paddington 2 (5,57 mil. dolarů) a na desátém místě indická novinka Padmaavat (4,27 mil. dolarů).

V příštím víkendu bude bojovat o své místo v žebříčku tržeb horor Winchester: Sídlo démonů v hlavní roli s Helen Mirren.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Tags:,

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.