TRAILER: Emma Watson a Tom Hanks v novém thrilleru

Emma Watson se v novém sci-fi thrilleru The Circle ocitne pod permanentním dohledem Toma Hankse a vstoupí do kruhu, z něhož možná nevede cesta ven.

Napínavý a místy děsivý příběh nabízí ovšem znepokojivou otázku – jde v dnešní době stále ještě o žánr sci-fi?

foto: EuropaCorp

Hvězdný Tom Hanks byl z námětu a knižní předlohy tak nadšený, že se sám stal jedním z producentů filmu. Vedle něj a Emmy Watson hraje ve filmu i John Boyega (Hvězdné války: Síla se probouzí). The Circle se stal poslední filmovou rolí pro vynikajícího herce Billa Paxtona (Apollo 13, Titanic, Na hraně zítřka, Vetřelci).

O filmu

Film The Circle byl natočen podle stejnojmenné knihy Davea Eggerse z roku 2013, která bývá srovnávána s klasikami „1984“ Geroge Orwella nebo „Konec civilizace“ od Aldouse Huxleyho. Téma pokroku, technologického rozvoje a životního pohodlí za cenu určité ztráty soukromí nevidí režisér James Ponsoldt zcela jednoznačně.

„Nejsou ideály ve společnosti Circle správné? Vždyť za nimi stojí snaha změnit svět k lepšímu, a kdo by nechtěl změnit svět k lepšímu?,“ ptá se režisér. Zároveň si je vědom toho, jak je film nepříjemně aktuální. „Je pravda, že do určité míry se náš film odehrává ve světě, ve kterém už dnes žijeme. Rozhodně však nechci na diváky hrozit prstem a moralizovat, aby v pátek večer šli ven a nebyli na Facebooku. Chtěli jsme natočit silný příběh, který je temný, ale i vtipný, s ironií a který se posune do napínavého thrilleru.

foto: EuropaCorp

Česká premiéra filmu je naplánována na 27. dubna 2017.

The Circle
USA / Spojené arabské emiráty, 2017

Režie: James Ponsoldt
Předloha: Dave Eggers (povídka)
Scénář: James Ponsoldt
Kamera: Matthew Libatique
Hudba: Danny Elfman
Hrají: Emma Watson, Tom Hanks, John Boyega, Karen Gillan, Patton Oswalt, Bill Paxton, Ellar Coltrane, Poorna Jagannathan, Amir Talai, Nate Corddry, Ellen Wong, Regina Saldivar, Hunter Burke
Producenti: Anthony Bregman, Tom Hanks, James Ponsoldt, Gary Goetzman
Střih: Lisa Lassek
Kostýmy: Emma Potter

Zdroj: Distribuční list k filmu společnosti Bontonfilm

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge