S $56,6M Thor převálcoval konkurenci i ve druhém víkendu

Thor 3 zvítězil, ale jak si vedla premiérová detektivka Vražda v Orient expresu a komedie Táta je doma 2?

Třetí pokračování boha hromu s podtitulem Ragnarok se sice propadlo o očekávaných 53,9 % ve druhém týdnu, ale i tak to znamená pro Thora 56,6 milionu dolarů a 1. místo v kasovním žebříčku. Mezinárodně je na úctyhodných $650,089,707. Trojka Thora si již odbyla premiéru na všech mezinárodních trzích, takže miliarda by byla sice milým překvapením pro takhle vtipem nahuštěnou komiksovku, ale spíše počítám se zastavením těsně pod touto (dříve) bájnou hranicí.

Na dvojce s rovnými 30 mil. dol. září  vánoční komedie Táta je doma 2Markem Wahlbergem a Willem Ferrellem, kteří se tentokrát musí vypořádat se zlomyslným Melem Gibsonem. První díl předloni otevřel ve vánočním slotu za 38 mil. dol. Takže se tvůrci dočkali mírného poklesu, který se jistě na celkových tržbách projeví.

Třetí místo získala staromilská detektivka v moderním hávu Vražda v Orient Expresu. Kenneth Branagh coby režisér a nový představitel ikonického detektiva Hercula Poirota od diváků i kritiků sklízí většinově jen lehce nadprůměrné hodnocení, tudíž i těch “skromných“ 28,2 mil. dol. je dostačujících. Hlavně díky Velké Birtánii, kde je novodobé pojetí klasické detektivky hitem, je snímek na mezinárodních 85 milionech dolarů. O propadáku při 55 milionovém rozpočtu není radno mluvit, i když tvůrci doufali v ještě lepší výsledek. Nějaká ta oscarová soška by kladně přispěla k zatím neoslnivému dojmu.

Na čtyřce se s propadem 33 % o druhém víkendu umístila další komedie, tentokrát zaměřená na ženské publikum, Matky na tahu o Vánocích, jejichž premiéra je v ČR nastavena až na 7.12. Pokračování sice nemá takový úspěch jako první díl, ale i tak na tom tvůrci tratit nebudou. V druhém týdnu to mají Matky na tahu za $11,510,000, ze světa zatím přiteklo jen 6,6 mil (některé zahraniční trhy po vzoru ČR sází až na předvánoční sezónu).

Na pětce rychle vyklízí pozice nejspíš poslední hřebík do rakve série Saw horor Jigsaw. Propad o 47,9 % a pouhých 3,42 mil. dol. ve třetím týdnu v kinech znamená jasný debakl. Rozpočet sice byl jen 10 mil. dol., ale s připočtením mezinárodních nákladů na reklamu se při mezinárodních tržbách 79 mil. dol. nedá mluvit o patřičném úspěchu, ve který tvůrci hororové franšízy tolik doufali.

Zbytek TOP 10 tvoří: hororová komedie Tyler Perry’s Boo 2! A Madea Halloween ($2,070,000), katastrofální propadák Geostorm ($1,545,000), excelentní nevýdělečné sci-fi Blade Runner 2049 ($1,410,000), hororová variace Na hromnice o den více snímek Všechno nejhorší ($1,312,000) a chválená eRková komedie Lady Bird ($1,249,358).

Za týden se do kin nejistě přiřítí komiksovka Justice League, které se díky přetáčkám rozpočet vyšplhal na 300 milionu dolarů. Studia se tohoto komiksového fláku po právu bála, takže bude za týden Justice League téměř bez konkurence.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Tags:,

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.