Strašící Annabelle si podmanila americká kina s otvírákem 35 mil. dolarů

Další hororová trefa produkujícího Jamese Wana, který si se vší parádou tvoří svůj vlastní hororový filmový vesmír.

Otvírákem 35 mil. dolarů se Annabelle 2: Zrození zla, která předchází předešlému dílu, umístila na prvním místě kasovního žebříčku. Výsledek 35 milionu dolarů je sice v rámci hororové série nejnižší, ale stále (na horor) velmi solidní. První Annabelle utržila 37 mil. a V zajetí démonů 1 a 2 po 40 a 42 milionech dolarů. Díky nulové hororové konkurenci v kinech, která dorazí až příští měsíc kingovskou adaptací To, nebude mít Annabelle 2 problém dojít si jen z amerických kin na 85 mil. dol. stejně jako u jejího prvního dílu. Producent James Wan a začínající úspěšný režisér David F. Sandberg, který zaujal již svým předchozím celovečerním debutem Zhasni a zemřeš, mají o práci vystaráno. Při rozpočtu 15 mil. dolarů se nedá mluvit jinak než o kasovním úspěchu.

Na druhé místo tentokrát stačilo pouhých 11 mil. dolarů, které ve svém čtvrtém týdnu v kinech vytěžil Nolanův válečný masterpiece Dunkerk. Ze zámoří to dělá 153 mil. dol. a v celosvětovém součtu již 363 mil. dol. Christopher Nolan zkrátka potvrdil místo jednoho z nejlepších režisérů současnosti, jehož každý další snímek bude vyhlíženou filmovou senzací.

Třetí místo ukořistilo prachbídné pokračování Velké oříškové loupeže s 8,9 mil. dol. Tohle bude studio Road Movie Films hodně bolet. Od oscarového Spotlightu studio nezaznamenalo žádný výrazný úspěch a tady tomu nebude jinak. První díl utržil dvojnásobek toho, co momentálně druhé pokračování. Špatné kritiky a trailery udělaly své, tento nevýrazný animák tak brzy vyklidí pole.

Studio Sony paběrkuje na dalších dvou příčkách. V prvním případě s propadákem Temná věž, která při naprostém nezájmu diváků propadla ve druhé víkendu o 58 % a připsala si usmolených 7,8 milionu dolarů a ve druhém s jedním z nejhorších animáků posledních deseti let Emoji ve filmu při 6,6 milionech dolarů. Zatímco Temná věž je jasný příklad nákladného hollywoodského propadáku, které si při enormních celosvětových nákladech na reklamu jen sotva zaplatí, tak Emoji ve filmu takové utrpení alespoň pro hlavouny studia Sony není. Emoji měli jen 50 milionový rozpočet a ve svém třetím víkendu mají už na kontě dostačujících 97 mil. celosvětově.

Na šesté pozici řádí úspěšná komedie Girls Trip se 6,5 mil. dolarů, která při rozpočtu 19 mil. dol. přepočítává průběžných 97 milionu jen z USA. Dále pak skvělá letní komiksovka Spider-Man: Homecoming, který pomalu vyklízí kina, ale i tak si připsal dalších 6 mil. dolarů, celosvětově je na parádních 720 milionech dolarů. Sony sice asi čekalo výsledné tržby blíže k milníkové miliardě, avšak i tak je to skvělý výsledek.

Žebříček uzavírá thriller Kidnap zkrachovalého studia Aviron s 5,2 mil. dol., ambiciózní novinka The Glass Castle oplývající jak áčkovým obsazením (Woody Harrelson, Naomi Watts, Brie Larson), tak průměrnými kritikami, zatím to dělá 4,8 mil. A nakonec akčňák Atomic Blonde se 4,5 mil. dolarů.

Za týden se o první místo kasovního žebříčku porvou dvě nahláškované novinky a to Zabiják & bodyguard a Loganovi parťáci.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Tagy:,

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.