Recenze: Ant-Man (Ant-Man)

Umíte si představit, že vás přepere mravenec s nadlidskou silou? Já tomu taky nevěřil, ale Marvel mě o tom přesvědčil.

Scott (Paul Rudd) je zlodějíček a milující táta, který je pro svou dceru, kterou téměř vůbec nevídá, schopen (samozřejmě) loupit. Při jedné loupeži se dostane i do záhadného domu doktora Pyma (Michael Douglas). Co skrývá tajemný oblek, který v domě nachází a co o tom všem ví Pymova dcera Hope (Evangeline Lilly)?

Sami musíte uznat, že sledovat více než dvou hodinový film, kde hlavní roli hraje člověk zmenšený na velikost mravence zavání jakousi divností. Ale výsledek není zas tak špatný. Samozřejmě režisér Peyton Reed (Kašlu na lásku, Yes Man), který nahradil původně najatého Edgara Wrighta (Jednotka příliš rychlého nasazení, Scott Pilgrim proti zbytku světa), dělá, co mu scénář dovoluje. A když už vypadá, že se ztratíte ve scénáristických kouscích typu, kdo, proč a koho zradil, zklamal nebo podvedl, nastupuje Scott s partou mravenců a vrhají se do indianajonesovské výpravy za „pokladem“.

ant-man-3

Takže, pokud byste film rozdělili na dvě půlky, užijete si rozhodně víc tu druhou, bez zbytečných úvodních povídaček a očekávaných dějových linek.

ant-man-5

Grázlík Scott v podání Paula Rudda dost připomíná grázlíka (Chrise Pratta) ze Strážců galaxie. Dokáže si hravě poradit úplně se vším. I se ženskýma. Možná je zaděláno na novou chlapskou star, která se po několika romantických filmech (40 let panicZbouchnutáČtyřicítka na krku) bude těšit velké oblibě fanynek a fandů.

Druhým plusem filmu jsou dokonalé monology postavy jménem Luis (Michael Peña). Peña jede jak kolovrátek a nezastaví se ani po několikátém napomenutí od hlavního hrdiny. No a Michael Douglas je jasnou volbou pro neusedlého staříka a mentora. Jeho obsazení bylo správnou volbou.

ant-man-1

Ant-Man není zbytečný film. Je ale jen průměrný, který se snaží podobat velkým avengerským hrdinům, jen vypadá spíš jako jejich chudý bratříček. Důležité ale je, i v tomto případě, že na velikosti nezáleží…

P. S. Viděno ve 2D s titulky, což rozhodně doporučuji, už kvůli ukecané postavě Peña. A neodcházejte z kina hned se začátkem závěrečných titulků, čekají vás hned dvě po titulkové scény navíc.

ant-man-posterAnt-Man (Ant-Man)
USA, 2015, 117 min

Režie: Peyton Reed
Předloha: Stan Lee (komiks), Jack Kirby (kniha), Larry Lieber (komiks)
Scénář: Joe Cornish, Edgar Wright, Adam McKay, Paul Rudd
Kamera: Russell Carpenter
Hudba: Christophe Beck
Hrají: Paul Rudd, Michael Douglas, Evangeline Lilly, Michael Peña, Bobby Cannavale, Judy Greer, Corey Stoll, John Slattery, Joe Chrest, Wood Harris, Tip Harris, David Dastmalchian, Martin Donovan, Hayley Atwell, Kourtney Shales, Zack Duhame, Jordi Mollà, Rod Hallett, Marie Joelyn, Vanessa Ross, Chandra Shaker Sangam

4 komentáře

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.