Poslední z Jediů má již na kontě miliardu dolarů

Poslední letošní víkendové tržby opět přály sáze Star Wars. Vánoční prázdniny přejí kinařům, a tak ani ostatní snímky neztrácí dech. 

Osmá epizoda po minulém sešupu zaznamenala jen střídmý pokles o 26,7 % a připsala si dalších $52,446,000. Mezinárodně již přeskočila magickou laťku jedné miliardy dolarů, přesně momentálně přepočítává $1,040,444,228. V rámci ságy nyní zaostává o 35 % za epizodou VII Síla se probouzí a o 36 % vede nad Rogue One. Příští týden nabobtnají tržby epizody VIII díky nevyzpytatelné Číně, kde si 5. ledna odbude premiéru.

Jen těsně za Star Wars se umístila dobrodružná taškařice Jumanji s 50,5 mil. dol. ve druhém víkendu s nárůstem o 38 % oproti minulému svátečnímu víkendu. Od tohohle snímku jsem vskutku nic nečekal, trailery mě spíš děsily, než lákaly a rozhodně jsem nečekal, že se nákladný snímek za 90 mil. dol., zaplatí i při tak těžké konkurenci. Jenomže Jumanji má již mezinárodně $219,325,967 a rozhodně nekončí, tipuji konečných 350 mil. dol.

Na trojce máme třetí díl ze série Ladíme se 17,7 mil. dol. Stejně jako jiné komediální série, i tato zaznamenala rapidní pokles oproti předchozímu dílu, dalšího dílu se tak s největší pravděpodobností nedočkáme. I tak má již při skromném rozpočtu 45 mil. dol. 64 mil. dol. jen ze zámoří, mezinárodně pak 92,8 mil. dol.  Čtyřku drží rozporuplně hodnocený muzikál Největší showmanHughem Jackmanem se slabými 15,2 mil. dol. o druhém víkendu v kinech. Největší showman přitom není žádný levný paskvil, snímek stál 84 mil. dol a nebude se moci opřít o prestiž loňského La La Landu. Mezinárodně má zatím 83 mil. dol., producenti však jistě doufali v lepší výsledek.

Na pětce truchlí animák Ferdinand, jenž je v kinech stejnou dobu jako osmá epizoda Star Wars. Ve třetím týdnu si připsal 11,6 mil. dol. Když vezmeme v potaz rozpočet snímku v hodnotě 111 mil. dol., tak momentální mezinárodní bilance 125 mil. dol. žádný úspěch není, Foxové budou rádi, když tento projekt bude co nejméně ztrátový. Je to o to větší škoda, když je prý Ferdinand lehce nadprůměrným zážitkem.

Na šestce s 6,5 mil. dol. již šestým týdnem baví nejmladší část publika pixarovka Coco, mezinárodně již utržila 537 mil. dol. což je na originální animák slušný výkon. Až na sedmém místě se umístil kontroverzní snímek od Ridleyho Scotta Všechny prachy světa s 5,4 mil. dol. Těžko říct zda by snímek vydělal víc, kdyby nebyl “očerněn přítomností“ opovrhovaného Kevina Spaceyho. Těžko říct zda nahrazení veškerých scén Christopherem Plummerem nakonec pomůže v boji o Oscary.

Zbytek TOP 10 tvoří Nejtemnější hodina s brilantním výkonem Garyho Oldmana s 5,2 mil. dol. vydolovaných jen z 943 kin, za to Zmenšování Mattem Damonem si o druhém týdnu z 2264 kin připsalo pouhých 4,5 mil. dol. Poslední místo pak patří průměrné eRkové komedii Father FiguresOwenem Wilsonem s 3,7 mil. dol.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.