Jumanji překročilo hranici 700 milionů dolarů celosvětově

Novinky týdne opět nestačily na rozjeté Jumanji, které opět obhajuje první místo kasovního žebříčku.

Propad o pouhých 28,7 % a dalších $20,040,000 na kontě. Takto vypadá rozjetý hit Jumanji: Vítejte v džungli jenž brázdí kina již 5. týdnem a je z něj prvotřídní hitovka, která znovu obhájila 1. místo kasovního žebříčku. Jen z USA zatím přiteklo 316,7 mil. dol. Celosvětově je už na $702,011,238 a nevypadá to, že by Jumanji ztratilo dech ani v následujících týdnech, takže se jistě přiblíží hranici 800 mil. dol. a je jen otázkou času, kdy problémové studio Sony ohlásí těžení této (staro)nové značky nějakým tím sequelem.

O druhé a třetí místo se porvaly dvě eRkové novinky tohoto týdne cílící na podobnou sortu diváků podpírané průměrnými recenzemi a vcelku spokojenými diváckými ohlasy. Druhé místo s 16,5 mil. dol. nakonec obhájilo válečné drama 12 Strong v hlavní roli s Chrisem Hemsworthem a Michael Shannonem. Třetí místo s 15,3 mil. dol. vybojoval Gerald Butler se svým béčkovým akčňákem Den of Thieves. Ani u jednoho snímku není znám rozpočet, tudíž se těžko hodnotí neúspěch/úspěch obou táborů, ale ani z jednoho řádný hit nebude.

Na čtvrté místo se propadla chválená novinka Akta Pentagon: Skrytá válka od Stevena Spielberga. V druhém týdnu vydolovala při 37,2 % propadu jen 12,1 mil. dol. Pokud tento snímek nebude kralovat blížícím se Oscarům, tak se z kasovního úspěchu radovat nebude. Rozpočet byl přiměřených 50 mil. dol. takže propadákem tento snímek rozhodně není.

A ztrátový rozhodně nebude ani Nějvětší Showman na 5. místě s rovnými 11 mil. dol. S tímhle muzikálem s Hughem Jakcmanem v hlavní roli to v prvních týdnech nevypadalo zrovna dvakrát nadějně, ale momentálně stejně jako Jumanji neztrácí dech a z celého světa má na kontě přes 230 mil. dol. což při 84 milionovém rozpočtu není vůbec zlé.

Zbytek TOP 10 tvoří britská srdcovka Paddington 2 s 8,2 mil. dol., rozloučení Liama Neessona s akčním žánrem snímkem Cizinec ve vlaku s 6,6 mil. dol., osmé Star Wars s pouhými 6,5 mil. dol. o šestém týdnu v distribuci, čtvrtý Insidious s 5,9 mil. dol. a poslední zapadlá novinka týdne Forever My Girl s 4,7 mil. dol.

Příští týden se o první místo utká Jumanji s třetím dílem Labyrintu s podtitulem Vražedná léčba. Své diváky si snad najde i chválený western HostilesChristianem Balem v hlavní roli.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Tags:,

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.