Jumanji porazilo Spielbergovu novinku Akta Pentagon

Nečekaný zimní filmový hit Jumanji v druhém lednovém týdnu poráží všechny novinky a drží si opět první místo!

Po uplynulém víkendu si Jumanji: Vítejte v džungli! připisuje po velmi příznivém poklesu tržeb o 27 % dalších 27 milionů dolarů a pomalu ale jistě kráčí k hranici tržeb 300 milionů dolarů ze severoamerických kin. Celosvětově se dá v nejbližších dní očekávat pokoření hranice 600 milionů, aktuálně jsme na cifře 563 milionů.

Za Jumanji zůstala i očekávaná „oscarová“ novina Stevena Spielberga Akta Pentagon: Skrytá válka, která startuje v plné kino distribuci s tržbou 18,6 milionů. První víkendovou tržbou se Spielbergův film blíží nejvíce jeho Terminálu z roku 2004, který startoval s 19 miliony a v Americe dokráčel k tržbě 77 milionů. Pokud se novinka, v originále pojmenovaná The Post, dočká stomilionové hranice, si netroufám vůbec tipovat… Podle všeho rozhodnou zejména oscarové výsledky.

Na trojce startuje novinka Cizinec ve vlaku v hlavní roli s Liamem Neesonem, která získala 13,45 milionů. Průměrný akční snímek neoslňuje ani dějem, ani tržbou, proto se dá očekávat rychlý sestup pod stupně vítězů. Stejně jako se tomu stalo u čtvrtého pokračování hororu Insidious: Poslední klíč, který v druhém týdnu s tržbou 12,13 milionů padá na čtvrté místo.

Muzikál Největší showman sestupuje s tržbou 11,8 mil. dolarů na místo páté. Celosvětově má na kontě 175 milionů, což je poměrně dobrý výsledek, ale tvůrci podle všeho mířili za větším výkonem.

Na šestce Star Wars: Poslední z Jediů vydělává oproti minulému víkendu o 52,5 % méně na 11,27 milionů. S tržbou z domácí půdy si udrží jistě druhé místo, na první může dávno zapomenout, zajímavé ale bude sledovat kasovní úspěchy dalších filmů ze série Star Wars. Medvídek Paddington 2 začíná svou pouť americkými kiny na sedmém místě, což pro něho znamená tržbu 10,62 milionů. Je to téměř o polovinu horší start než u prvního dílu, který v Severní Americe v roce 2015 celkově vydělal 77 milionů dolarů. Dvojka se může dotknout podobné částky zřejmě jen ve snu.

Osmé místo si přivlastnila novinka Proud Mary s 10 miliony, deváté místo má Ladíme 3 s tržbou 5,65 mil. a desáté místo s tržbou 4,52 milionů má oceňovaná Nejtemnější hodina.

Další víkend o své místo v TOP 10 budou bojovat například novinky 12 Strong, Den of Thieves nebo Hostiles Christianem Balem.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Tags:,

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.