Horor To se stal opět jedničkou víkendu, novinky pohořely

Ani noví Hráči se smrtí, Tom Cruise v zábavném biopicu či hvězdně obsazené životopisné drama o jednom z nejznámějších tenisových zápasů všech dob nepokořily krasojízdu To.

Nejvýdělečnější film tohoto roku (v poměru rozpočtu a výsledných výdělků) kingovské To se umístilo ve svém čtvrtém týdnu v kinech opět na 1. stupínku vítězů se svými 17,3 miliony dol. I když se jednalo o tvrdý boj, tak si To vydělalo o 296 tisíc dolarů víc než novinka týdne Barry Seal: Nebeský gauner a o 310 tisíc dol. víc než Kingsman: Zlatý kruh. Jak jste mohli zaznamenat v našem článku, To již má na kontě přes půl miliardy dolarů, konkrétně momentálně přepočítává 553 milionů dolarů, z nichž 291 přišlo jen ze zámoří. Opravdu jsem nečekal, že se z To vyklube nejvýdělečnější horor všech dob.

Na dvojce se umístil pro tuzemské diváky již několik týdnů známý American made aka Barry Seal: Nebeský Gauner. Nový film Toma Cruise, ve kterém prý Cruise podává svůj dosavadní životní výkon, bohužel v USA díru do světa neudělal. Prvotních 17 016 000 dol. při rozpočtu 50 mil. vypadá hrozivě, jenomže Barry Seal již měl premiéru na většině důležitých trzích (a taky v ČR) a tak má na kontě již 81,7 mil. dol. z celého světa.  Z tohohle komerční průšvih nebude, jen zřejmě tvůrci po kladných recenzích a vřelém diváckém přijetí čekali víc.

Na vskutku těsném 3. místě s rovnými 17 mil. dol. “září“ dvojka Kingsmana. Zlatý kruh se ve druhém týdnu propadl o 56 %, což nevěstí nic dobrého, vezmeme-li v potaz, že jednička vydělala v první týdnu o 3 mil méně, ale ve druhém vytěžila při 49% propadu přes 18 mil. Díky těmhle faktům můžeme usuzovat u druhého dílu celkově slabší výdrž a horší výdělky. Nabobtnání rozpočtu o 20 milionů naštěstí v součtu studio FOX zas tolik bolet nebude, spíš rozsáhlá a velmi nákladná reklamní kampaň bude důvod, proč se trojky už možná nedočkáme.

Na čtvrtém místě se umístila drahá reklama na hračky Lego Ninjago Movie. Zatím nejslabší snímek z Lego série se propadl o 41 % a připsal si skromných 12 milionu dolarů. Z tohohle hit nebude. Až na pátém místě se umístila další novinka týdne a to bídně hodnocený remake Hráčů se smrtí. Nezajímavé obsazení a 0 % pozitivních recenzí na Rotten Tomatoes nejspíše může za kompletní nezájem amerického publika o tuto novinku. Prvotních 6,7 mil. jasně naznačuje, že se na tento nikým nechtěný remake brzy zapomene.

Bohužel až 6. místo si vybojoval vychvalovaný snímek Battle of The Sexes od tvůrce Ruby Sparks a Malé Miss Sunshine Jonathana Daytona. Životopisné komediální drama o jedné z nejznámějších tenisových událostí všech dob, ve které září Emma Stone po boku Steva Carrela, diváci z nepochopitelných důvodů zcela přehlíží a tak si Battle of The Sexes ve svém prvním víkendu v širokém nasazení připsalo pouhých 3,4 mil. dol. Uvidíme, zda se toto vychvalované drama dostane na Oscary, aby získalo širší divácké povědomí.

Zbytek TOP 10 tvoří béčkový  Americký zabiják se 3,3 mil. dol., romantický průměr Který je ten pravý? se 1,7 mil. do., třetí novinka týdne s afroamerickým obsazením Til Death Do Us Part s 1,5 mil. dol. a na 10. místě rychle vyklízí pozice matka!, která je americkým publikem vskutku nenáviděná a připisuje si ve třetím týdnu opravdu tristních 1 460 000 dolarů.

Za týden bude chtít zbořit kasovní žebříčky mnou nejočekávanější film tohoto roku eRkový Blade Runner 2049. První zahraniční reakce jsou nadšené a prý je to bez skrupulí jeden z nejlepších filmů tohoto roku, tak snad nový Blade Runner nezklame jak po kvalitativní tak komerční stránce. Konkurenci bude mít naštěstí poměrně slabou.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Tagy:,

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.