Film Padesát odstínů svobody startuje s 39 miliony v kapse

Víkendový žebříček tržeb ovládly všechny novinky. Od Padesáti odstínů svobody, Králíčka Petra až po Paříž 15:17Jumanji se drží na čtvrtém místě.

Třetí pokračování to nemají v kinech vůbec lehké, nejedná-li se o komiksový film, většinou mají o dost horší tržby než předchozí díly. Padesát odstínů svobody si oproti druhému dílu Padesát odstínu temnoty pohoršilo „jen“ o 17 %, což ve výsledku znamená víkendový otvírák ve výši 38,8 milionů dolarů, versus 46,6 milionů při otvíráku druhého dílu a 85,1 milionů při otvíráku prvního dílu Padesát odstínů šedi. Celosvětově si třetí díl o manželech Greyových zvládl vydělat za víkend přibližně 137 milionů, celá série již tak překročila hranici jedné miliardy dolarů.

Na druhé místo přihopsnul Králíček Petr od studia Sony. Otvírá s 25 miliony a blížící se Velikonoce by mohly králíčka v amerických kinech pozdržet v TOP 10 a pomoc mu tak ke stamilionové tržbě. V českých kinech se Králíček Petr představí příští měsíc, konkrétně 22. března.

Třetí novinkou a zároveň třetí místo pro Paříž 15:17. Snímek od Clinta Eastwooda, inspirovaný skutečnými událostmi teroristického útoku ve vlaku směřujícím do Paříže, startuje s tržbou 12,6 milionů. Z tohohle hrdinského snímku jen tak další Americký sniper nebude.

Pokles o pouhých 10 % a čtvrté místo pro Jumanji: Vítejte v džungli s tržbou 9,8 milionů znamená už necelých 366 mil. dolarů pouze z amerických kin a celosvětově přiblížení se hranici 900 milionů, která co nevidět padne! Špatně si nevede ani Největší showman, který nasbíral o víkendu dalších 6,4 milionů a z Ameriky to zatím činí pěkných necelých 147 mega. Co nevidět padnou domácí tržby Bídníků (148,8 mil. dol.) a La La Landu (151,1 mil. dol.).

Velký propad o 43 % a šesté místo pro Labyrint: Vražedná léčba znamená 6 milionů z tohoto víkendu. Celosvětově je třetí Labyrint na 200 milionech dolarů, což z něj jen tak propadák neudělá, ale zoufale se dokodrcá ke třem stovkám, které před ním vydělaly oba dva díly. Ještě větší propad, a to 46 %, znamená pro minulou novinku Winchester: Sídlo démonů pouze 5 milionů, což celkově z Ameriky po druhém víkendu dělá 17 mil. dolarů.

Na osmém místě Akta Pentagon: Skrytá válka připisují dalších 3,5 mil. dolarů, na devítce favorit letošních Oscarů Tvář vody vydělává rovné 3 miliony a ze Severní Ameriky je to celkem 50 milionů, celostvětově 70,5 mil. dolarů. Na desítce se usadil film Den of Thieves s tržbou 2,8 milionů.

Příští víkend vám filmsim dá vědět, jestli si Black Panther od Marvelu připsal nějaký ten tržební rekord. Troufám si tvrdit, že jistojistě!

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Tagy:,

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.