Dunkerk ve druhém týdnu předčil Emoji ve filmu, Atomic Blonde startuje lépe jak první John Wick

Nolanův válečný masterpiece jede a o (ne)zanedbatelných 2 a půl milionu dolarů předčil nenáviděné Emoji ve filmu.

Dunkerk se ve druhém týdnu propadl o pouhých 41 % a připsal si solidních 28,1 milionu dolarů. Christopher Nolan se tímto válečným bijákem bez velkých hvězd a s rozpočtem kolem 100 milionů dolarů, u kterého musel studiu Warner Bros vysvětlovat, že tato historická látka má čím zaujmout i americké publikum, proměnil v opravdovou jak kvalitativní tak komerční jistotu. Dunkerk se u mě momentálně řadí na první příčku nejlepších filmů roku a možná ho letos už nic nepředčí. Tento válečný skvost byste rozhodně v kině minout neměli.

Na druhém místě řádí kritiky nenáviděný i obecenstvem neoblíbený rodinný animák Emoji ve filmu (průměrný rating 2/10 na Rotten Tomatoes a na animák hrozivá známka B na Cinemascore) se svými 25,6 miliony dolarů. Pro studio Sony se nejedná o ztrátový projekt díky 50 mil. rozpočtu. Z tohoto neoriginálního animovaného peklíčka vykrádajícího ostatní animáky nová animovaná série (naštěstí) nebude, ale na sebe si i tak něco málo vydělá.

Studiu Universal dělá na třetím místě radost eRková komedie Girls Trip s afroamerickým obsazením. 20 milionu dolarů při 36 % propadu o druhém víkendu je úctyhodný výkon, možné pokračování je zde určitě na místě.

Až čtvrté místo si ukradla akční novinka Atomic Blonde se sexy Charlize Theron v hlavní roli. Výsledek 18,6 mil. dolarů za první víkend není tak špatný, jak by se na první pohled mohlo zdát. Tento akčňák (s prý nejlepší akční scénou tohoto roku) od režiséra Johna Wicka Davida Leitcheho stál přiměřených 30 milionů dolarů. Pokud by zopakoval první akční jízdu Keanu Reevese (ta měla za první víkend 14,4 mil., avšak celosvětově nakonec přes 88 mil.), tak se vyhoupne přes (na originální akční špionážní thriller) uspokojivých 100 milionů dolarů celosvětově.

Tragických je 6,3 milionů dol. pro nákladné sci-fi Valerian a město tisíce planet. Propad 63 % ve druhém víkendu je vážně tristních. Těžko říct, jestli tuhle komerčně katastrofu zachrání zbytek světa. Chystané trilogie se však s největší pravděpodobností nedočkáme.

Zbytek žebříčku tvoří Spider-Man: Homecoming s 13,6 miliony dol., závěr trilogie Planety opic s 10,3 miliony, výdělečný Já, padouch 3 se 7,9 miliony ve svém 5. týdnu v kinech a akčně-hudební jízda Baby Driver s 4,1 mil. Desáté místo si uzurpuje neuvěřitelná Wonder Woman, která bičuje kina i v 9. týdnu a připsala si dalších 3,6 milionu dol.

Příští týden do kin vletí očekávaný průšvih Temná věž, eRkové drama Detroit ověnčené nadšenými ohlasy či v limitovaném nasazení kritiky chválený thriller Wind River, který zapůsobil na letošním Karlovarském filmovém festivalu.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.