Coco stále první, The Disaster Artist je nečekaným hitem

A úžasné Wonder se přehouplo přes 100 milionů dolarů jen z USA. Ticho před bouří, jen a pouze tak se dá nazvat druhý prosincový víkend v amerických kinech. 

Všichni netrpělivě čekáme na příští týden, kdy do kin udeří osmá epizoda Star Wars, o jejichž mohutném otvíráku vás bude za týden informovat dejff. Prozatím si tak  zrekapitulujeme vcelku nudný víkend, který však i tak nabízí malá překvapení.

První místo si opět připsala pixarovka Coco s 18,3 miliony dolarů. Pixar je zvyklý na větší tržby, ale i tak je úspěch Coco přijatelný a hlavně díky Mexiku (pro které je snímek zaměřen nejvíce) se jedná o malý úspěch. Celkově to dělá 303 mil. dol. celosvětově a to ještě Coco něco málo přisype i přes jasný odklon potencionálních diváků k dvou a půl hodinovým Star Wars.

Na druhém místě mrzutě dojíždí nepodařená týmovka Justice League, tahle promarněná šance a hřebík do rakve DCEU tak jak ho známe, si připsala při poklesu 42 % o čtvrtém týdnu v kinech 9,5 mil. dol. Mezinárodně již přeskočila půl miliardy dolarů, ale přes 600 mil. dol. se přehoupne jen tak tak.

Na trojce s 3,5 mil. dol. stále září dojemná hitovka Wonder, která již v americe přeskočila hranici 100 mil. dol., celkově je na průběžných 113,656,629 a díky nízkým poklesům ještě nadále poroste. V naší kotlině se však premiéry zřejmě nedočkáme.

Na čtyřce se umístil diváky i kritiky chválený The Disaster Artist. Po roce další úspěch Jamese Franca v před vánočním slotu (minulý rok to byla povedená komedie Proč právě on?). Vytěžit z 840 kin 6,4 mil. dol. je úctyhodný výkon a je jasné, že poroste i v dalších týdnech. Tento pseudo dokument o tvorbě kultovního snímku The Room se vydařil po všech stránkách a (nejspíš) právem slaví úspěch. U nás se však po vzoru Wonder uvedení zřejmě nedočkáme, ale na Slovensku se dočkají 15. 2. 2018.

Pětku hrdě drží Thor: Ragnarok s 6,2 mil. dol. v 6. týdnu v kinech. Mezinárodně je na 827 mil. dol., celkových 880 mil. Spider-Mana: Homecoming asi už nepřejde, ale i tak je to famózní výsledek o kterém si Warner Bros se svou Justice League může jen nechat zdát.

Zbytek TOP 10 tvoří vánoční komedie Táta je doma 2 s rovnými 6 miliony dol., Vražda v Orient expresu s 5,1 mil. dol. (mezinárodně pěkných 250 mil. dol.), chválené drama Lady Bird s 3,5 mil. dol., premiérová a podle kritiků úděsná komedie Just Getting Started s 3,1 mil. dol. a prý jeden z nejlepších filmů roku Tři billboardy kousek za Ebbingem s 2,8 mil. dol.

Za zmínku ještě stojí 1.1 mil. dol. pro Tvář vody vytěžený z pouhých 41 kin. Za týden se proti Star Wars postaví vcelku sympaticky vyhlížející animák Ferdinand, který však jisto jistě neuvěřitelně pohoří.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Tags:,

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.