Americké tržby ovládla hororová komedie, Geostorm a Sněhulák propadly

Hororová komedie Boo 2! A Madea Halloween získala od diváků pozitivní hodnocení (A-) a může se těšit z prvního místa žebříčku amerických víkendových tržeb. Zatímco ostatní novinky narazily nejen u diváků…

Kritiky podprůměrně hodnocený druhý díl komedie Boo 2! A Madea Halloween, opět napsaný, režírovaný a multi-zahraný Tylerem Perrym, startuje na prvním místě s 21,65 miliony dolarů a je na tom o něco hůře než první díl, který přesně před rokem otvíral s 28 miliony.

Katastrofický snímek Geostorm: Globální nebezpečí v hlavní roli s Gerardem Butlerem si vysloužil od diváků průměrné hodnocení (B-) a o pár procent „vyšší“ hodnocení od kritiků než film na prvním místě, tudíž se mu podařilo odstartovat na stříbrné příčce s tržbou 13,3 milionů. A otázkou zůstává, jak do výši tržeb promluvilo téma hurikánů, které před několika dny v Americe udeřily. Každopádně rozpočet 120 milionů budou muset ale zachraňovat tržby ze zbytku světa.

Třetí místo si odnáší Všechno nejhorší s tržbou 9,38 milionů. Čtvrtý Blade Runner 2049 s tržbou 7,16 mil. dolarů vyklízí hodně rychle stupně vítězů a s celosvětovou tržbou kolem 170 milionů si může oddechnout, že nebude úplně největším propadákem letošního roku.

Další novinka, kritiky uznávané a viceprezidentem Mikem Pencem podpořené životopisné drama Only the Brave, startuje na pátém místě s výdělkem 6,01 milionů. Snímek vypráví o skupině hasičů, kteří se snaží ochránit své nejbližší před hrozivým ohněm v arizonských lesích. The Foreigner se po minulém třetím místě umístil na pozici číslo šest a hlavní představitelé, Jackie Chan a Pierce Brosnan, si mohou připsat další tržbu v hodnotě 5,45 mil. dolarů.

Na sedmičce se umístilo To s tržbou 3,5 milionů, což celosvětově znamená už přes 651 milionů. A očekávaný favorit tržeb Sněhulák, si od diváků zasloužil podprůměrné hodnocení (D) a od kritiků hrůzostrašných 9 % (což je i nejhůře hodnocený film z herecké kariéry Fassbendera), takže se jeho startovní pozice odsouvá až na zoufalé osmé místo! S tržbou 3,44 mil. dolarů je na tom detektivní thriller s Michaelem Fassbenderem v hlavní roli skutečně bídně.

Na devítce se umístil Tom Cruise s životopisným filmem Barry Seal: Nebeský gauner s tržbou 3,16 milionů a konečně desáté místo si připisuje Kingsman: Zlatý kruh, jenž zvyšuje své tržby o další 3 miliony dolarů.

V příštím týdnu nás čeká např. premiéra pokračování známé hororové série s názvem Jigsaw.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Tags:,

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.